Imprimantă carduri duplex Entrust Sigma DS2 LAMINATION
Interval de prețuri: 10.055,00 lei până la 15.498,00 lei TVA inclus
Imprimantă carduri Entrust Sigma DS2 LAMINATION, duplex, 300 dpi, USB și Ethernet, cu modul laminare. 36 luni garanție.
Imprimantă carduri Entrust Sigma DS2 LAMINATION duplex
Entrust Sigma DS2 LAMINATION este o imprimantă de carduri Direct-to-Card cu modul de laminare, proiectată pentru organizațiile care au nevoie de carduri de identificare cu nivel ridicat de securitate. Modelul este destinat emiterii de carduri în medii corporate, instituționale, educaționale și administrative, acolo unde personalizarea vizuală trebuie completată de protecție suplimentară prin laminare. Platforma Sigma este concepută pentru mediile moderne și pentru fluxuri de emitere sigure, scalabile și ușor de administrat.
Fișa tehnică confirmă tehnologia de imprimare dye-sublimation / resin thermal transfer, capabilitate single sau dual-sided și rezoluție de 300 dpi. Pentru imprimare și laminare, Sigma DS2 LAMINATION atinge până la 200 carduri pe oră pentru YMCK pe față cu laminare pe față și până la 175 carduri pe oră pentru YMCK-K pe față, K pe verso și laminare pe față. În modul monocrom, platforma Sigma din această gamă oferă până la 880 carduri pe oră single-sided, iar pentru imprimare color sunt indicate viteze de până la 225 carduri pe oră single-sided și până la 140 carduri pe oră double-sided.
Imprimanta este echipată cu hopper de intrare pentru 125 de carduri, hopper de ieșire pentru 25 de carduri și hopper de reject pentru 10 carduri. Conectivitatea standard este prin USB și Ethernet, iar la nivel de opțiuni sunt disponibile WiFi, magnetic stripe encoding și smart card encoding. Documentația menționează și suport pentru topcoat clear sau holo, respectiv laminate DuraGard holo, clear sau holo, ceea ce face acest model potrivit pentru carduri de acces, legitimații de angajat, carduri de student și alte credențiale care necesită durabilitate crescută și protecție împotriva manipulării.
Din punct de vedere al securității, gama Sigma include secure boot, criptarea conexiunii și a datelor dintre software și imprimantă și faptul că datele clientului nu rămân stocate în echipament după imprimare. Platforma permite emiterea de carduri fizice și mobile flashpass, poate fi implementată on-premises sau cloud-hosted și oferă suport pentru imprimare de pe dispozitive mobile iOS, Android și Windows. Sigma DS2 LAMINATION are garanție de 36 de luni și este o soluție potrivită pentru programe de identificare care pun accent pe securitate, rezistență și flexibilitate operațională.
- Imprimantă carduri Direct-to-Card cu modul de laminare
- Imprimare single sau dual-sided
- Rezoluție 300 dpi
- Conectivitate USB și Ethernet
- Input hopper 125 carduri, output hopper 25 carduri, reject hopper 10 carduri
- Opțiuni pentru WiFi, magnetic stripe encoding și smart card encoding
- Suport pentru overlay clear sau holo și laminate DuraGard
- Garanție 36 luni
| Specificație | Detaliu |
|---|---|
| Brand | Entrust |
| Model | Sigma DS2 LAMINATION |
| Tip produs | Imprimantă carduri Direct-to-Card cu modul de laminare |
| Tehnologie imprimare | Dye-sublimation / resin thermal transfer |
| Capabilitate imprimare | Single sau dual-sided |
| Rezoluție | 300 dpi (300 x 600, 300 x 1200) |
| Viteză imprimare și laminare | Până la 200 cph YMCK față + laminare față; până la 175 cph YMCK-K față, K verso + laminare față |
| Viteză imprimare monocrom | Până la 880 carduri/oră single-sided |
| Viteză imprimare color | Până la 225 cph single-sided; până la 140 cph double-sided |
| Capacitate carduri | Input hopper 125 carduri; output hopper 25 carduri; reject hopper 10 carduri |
| Dimensiuni card | ID-1, CR-79, CR-80; grosime 0.010 – 0.040 inch (0.25 – 1.016 mm) |
| Conectivitate | USB și Ethernet |
| Opțiuni | WiFi, magnetic stripe encoding, smart card encoding |
| Consumabile laminare | Clear sau holo topcoat 1.000 imagini; DuraGard holo laminate 350 imagini; DuraGard clear sau holo laminate 300 imagini |
| Dimensiuni echipament | 60.4 x 27 x 51.9 cm |
| Greutate | 13.62 kg |
| Garanție | 36 luni |
Prezentare Video
Only logged in customers who have purchased this product may write a review.
















Reviews
There are no reviews yet.