Zebra HC20/HC50
Terminal Mobil Zebra HC20/HC50
Fisa tehnica
Perfect conceput la exterior pentru domeniul sănătății
Ergonomia pe care o doresc toți lucrătorii din domeniul sănătății
Construit pentru dezinfectare constantă
Cu 20% mai mult spațiu pe ecran pentru a vedea mai mult și a derula mai puțin
Apel pentru ajutor cu o simplă apăsare a butonului de alertă de urgență
Un singur set de accesorii pentru ambele modele
Caracteristici imbatabile ale bateriei
Unde poți folosi terminalele Zebra HC20 / HC50 – Piețe și aplicații
Facilități:
• Spitale
• Unități non-acute (centre de ambulatoriu, îngrijire în regim ambulatoriu și la domiciliu)
• Cămine de îngrijire/pentru bătrâni
• Îngrijiri paliative/hospice (în afara spitalului)
Aplicații:
Non-clinice:
• Sănătate mediului
• Gestionarea facilităților
• Transportul pacienților
• Gestionarea materialelor
• Servicii alimentare
• Inginerie și securitate
• Managementul lanțului de aprovizionare al spitalului
• Instruirea personalului
Clinice:
• Asistente medicale
• Medici
• Personal de suport clinic
• Terapeuți
• Tehnicieni de laborator și farmaciști
• Flebotomiști
• Moașe
• Nutriționiști
• Fizioterapeuți
• Specialiști în sănătate comportamentală
• Dieteticieni
• Consultanți
Scanare de coduri de bare rapidă, de talie mondială
Capturarea fotografiilor de înaltă rezoluție cu camera din spate de 16 MP
Alimentarea aplicațiilor moderne pentru sănătate
Cele mai rapide viteze Wi-Fi pentru conexiuni de încredere
Capturarea instantanee a codurilor de bare pentru dispozitive medicale unice (UDI)
Claritate excelentă a sunetului în orice apel audio și video
Transformați HC20/HC50 în radiouri bidirecționale și telefoane PBX
Mesaje text securizate—când apelurile audio nu sunt adecvate
Conferințe video de înaltă calitate pentru o colaborare superioară
Android™ ‘Plus’—Îmbunătățit cu capabilități enterprise
Mobility DNA
Nu mai există dispozitive pierdute sau rătăcite cu Device Tracker
Transformați HC20/HC50 în stații de lucru cu Workstation Connect
Specificații tehnice
Caracteristici fizice
| Greutate | HC20: 8.4 oz./239 g HC50: 8.5 oz./242 g |
| Ecran | 6.0 in. color Full High Definition+ (1080 x 2160), 450 NITS Corning® Gorilla® Glass |
| Iluminare de fundal | LED iluminat din spate |
| Dimensiuni | 6.5 in. L x 3.0 in. W x 0.49 in. D 165 mm L x 76.3 mm W x 12.5 mm D |
| Siguranță/Alertă | Buton roșu de alertă cu funcție de apelare de urgență |
| Fereastră pentru imager | Fereastră specială pentru scanare |
| Notificări | Ton audibil; LED-uri multicolore; vibrații |
| Tastatură | Tastatură pe ecran |
| Slot de expansiune | Suportă card MicroSD de până la 2TB |
| Conexiuni de rețea | WLAN, WPAN, USB 3.1 (Tip C în partea de jos) – Super Speed (host și client) |
Caracteristici de performanță
| Procesor | Qualcomm® 5430 hex-core, 2.1 GHz |
| Sistem de operare | Upgradabil la Android 16 |
| Memorie | HC20: 6 GB RAM/64 GB UFS Flash HC50: 8 GB RAM/128 GB UFS Flash |
| Securitate | Produsul suportă Secure Boot și Verified Boot |
| Temperatură de operare | 14°F până la 122°F / -10°C până la 50°C |
| Temperatură de stocare | -40°F până la 158°F / -40°C până la 70°C |
| Umiditate | 5%-95% fără condens |
| Specificații de răsturnare | 500 răsturnări de la 1,6 ft./0,5 m |
| Etanșeitate | IP68 și IP65, cu baterie, conform specificațiilor IEC aplicabile |
| Descărcare electrostatică (ESD) | +/- 15 kV descărcare în aer; +/- 8 kV descărcare directă; +/- 8 kV descărcare indirectă |
Tehnologia senzorilor interactivi (IST)
| Senzor de mișcare | Accelerometru pe 3 axe cu giroscop MEMS |
| Senzor de lumină | Ajustează automat luminozitatea iluminării de fundal a ecranului |
| Magnetometru | eCompass detectează automat direcția și orientarea |
Captură de date
| Camera | Spate: 16 MP HC50 doar: Față 5 MP |
Wireless LAN
| Rețea wireless LAN (WLAN) | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax/d/h/i/r/k/v/w/mc; 2×2 MU-MIMO; Tri-band (2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz); Wi-Fi CERTIFIED 6™ (Wi-Fi 6E); Bandă dublă simultană; IPv4, IPv6 |
| Rate de date | 6 GHz: 802.11ax—20 MHz, 40 MHz, 80 MHz, 160 MHz – până la 2402 Mbps 5 GHz: 802.11a/n/ac/ax—20 MHz, 40 MHz, 80 MHz, 160 MHz – până la 2402 Mbps 2.4 GHz: 802.11b/g/n/ax—20 MHz – până la 286.8 Mbps |
| Canale de operare | 2.4 GHz: Canal 1-13 (2401-2483 MHz) 5 GHz: Canal 36-165 (5150-5850 MHz) 6 GHz: Canal 1-233 (5925-7125 MHz) |
| Lățime de bandă a canalului | 20, 40, 80, 160 MHz |